Volby na dvakrát...

Posted by admin on December 13, 2012

V lednu nás čekají první prezidentské volby. V lednu nás v Plzni čeká také první referendum - otázkou je, zda má Plzeň uděla všechno proti plánované výstavbě na místě Domu hrůzy u Rabůzy...

Referendum se původně mělo konat při krajských volbách, ale město shodilo petici požadující referendum ze stolu. Soud petici vrátil na stůl a tak bylo jen logcké, že se referendum spojí s volbou prezidenta...

Nesměli bychom však být v Plzni, aby vše proběhlo ladně. Referendum a volby sice budou probíhat "současně, ale nikoli společně"!

Každé hlasování bude mít svou místnost, svou komisi, svou plentu... a dle Zpravodaje ÚMO Plzeň 2 se v některých případech voliči od jedné do druhé místnosti docela projdou - rekord je asi 1,5 km mezi volebními místnostmi.

Co z toho plyne? Bude to dražší.

Komu to nahrává? Městu. Snaží se voliče od hlasování v referendu odradit nejen info letáky (ve kterých vyhrožuje svým vlastním občanům, že bude málo peněz na fungování sociálních služeb, na MHD, na sport...), ale i komplikacemi s roztříštěním volebních místností.

Kdo je viníkem? Za vyhozené peníze za letáky - zástupci města, za drahé referendum - zástupci města.

Kdo to zaplatí? Občané města!


 

Comments:

Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha CodeClick the image to see another captcha.