SMSková tyranka Nagyová

Posted by admin on May 23, 2014

Tento týden se na veřejnost dostaly SMS zprávy ze spisu expremiéra Nečase a jeho ženy Jany Nagyové (dnes Nečasové), ze kterých vyplývá, že byl expremiér pod tlakem své milenky. V novinách i v rádiích se někteří rozhořčují nad tím, že zemi vládla nevolená osoba, jiní se baví na expremiérův účet. Málokoho ale zarazí, jak je možné a zda je vhodné, aby cokoli ze spisu unikalo.

 

9024 Comments Read full post »

Máte svého favorita,

Posted by zlom on October 22, 2013

ale k volbám se nechystáte protože má dle průzkumů mizivou šanci na zvolení do parlamentu? Jen jděte...

317 Comments Read full post »

HM, to je hlas lidu

Posted by zlom on August 8, 2013

Nemůžeme jinak a přikládáme několik názorů lidí, které jsme zaznamenali při naší akci "HM, to je jízda!"

Všem, kteří jste nás podpořili, nebo nás podpořit hodláte, děkujeme. Těm, kteří hází flintu do žita nebo nad naší republikou lámou hůl bez boje, doporučujeme: Zacpat si uši, zavřít oči nebo utíkat, to nic nevyřeší. Na rozdíl od vás si myslíme, že s mnoha věcmi ještě pořád něco dělat lze. A hodláme tak i činit.

8527 Comments Read full post »

HM, to je jízda!

Posted by zlom on August 2, 2013

Jelikož vznik hnutí není úplně jednoduchá záležitost a je třeba mnoha podpisů, rozhodli jsme se uspořádat petiční jízdu po několika českých městech, abychom zjistili, zda by se mezi tamějšími obyvateli našel někdo, kdo by měl zájem vznik našeho hnutí podpořit, nebo se dokonce stát členem a sám vyvíjet aktivity v duchu našich idejí.

1867 Comments Read full post »

Nikdo nic neví, ale všichni mají jasno

Posted by admin on June 24, 2013

Padla vláda

Další vláda nedostala šanci ukázat, co umí. Další vláda něco rozpracovala (můžeme se přít o tom, co se povedlo, co ne) a nemá šanci dostat spravedlivý účet za celé své volební období. Je logické, že nepopulární kroky dělá vláda hned po volbách (tuto část vláda Petra Nečase zvládla) a ty populární dělá až několik měsíců před volbami, aby měla šanci znovu uspět (tuto část již neuvidíme).

Byl to hlavní důvod, proč vláda padla? Bál se někdo, že po dobře zvládnutých povodních či po příslibu větších státních výdajů (nejen na doporučení Mezinárodního měnového fondu) získá vláda podporu veřejnosti? To se nikdy nedovíme...

Prezident

Na vládní koalici mu vadí, že ji tvoří uskupení, které neprošlo ohněm voleb (LIDEM) - přesto uvažuje o tom, že stvoří vládu "odborníků", z nichž posledními volbami neprošel nikdo.

Podivná logika.

Policie

Při chytání velkých ryb mimoděk narazí na rybník s malými (ale dobře viditelnými) čudlami - a tak ho vyloví. Co na tom, že původně plánovaný úlovek v sítích nezmizel...

Vojenská rozvědka

Profíci, kteří se nechají úkolovat i těmi, kterým nepodléhají a ani si nevšimnou, že jsou při tom sledováni...

Peníze, zlato

Komu patří?

Temelín

Je za vším největší investice ČR?  Nebo jde o moc jednotlivých složek státu?

Nikdo neví nic jistě, ale všichni komentují, soudí a odsuzují.

7681 Comments Read full post »

Revoluce jako virus

Posted by admin on May 5, 2013

Přirovnám-li státní zřízení k lidskému tělu, pak se revoluce z mého pohledu dá připodobnit k viru, který napadne tělo. Zdravě stavěné tělo si s většinou virů za nějaký čas poradí, slabému tělu to může trvat déle nebo může dokonce viru podlehnout.

Stejně jako se napadené tělo postupně vrací do svého přirozeného normálu, vrací se tam i společnost po každé revoluci. Někdy to trvá pár měsíců, jindy třeba i nějakou tu generaci – ostatně i tělo se občas může léčit tak dlouho, až některé buňky odumřou nebo jsou odstraněny...

Oproti tomu evoluce má pevné a těžko vyvratitelné základy. Je stabilní, dlouhodobá, ale neúprosná. Na evoluční změny se čeká dlouho, a to je možná pravý důvod, proč se tolik lidí v historii uchýlilo k revoluci – jinak by se požadovaných změn třeba ani nedožili.

Hnutí mysli chce jít cestou evoluce. Nejde nám prvořadě o získání postů v nejrůznějších zastupitelstvech, jde nám o posun ve smýšlení lidí. Čím více lidí bude myslet „rovně“, tím méně bude záležet na tom, kterou stranu budou lidé volit, protože zastánci rovného myšlení budou ve všech stranách.

Nespěcháme. Tušíme, že to bude trvat dlouho a že vždy bude pro celou řadu lidí jednodušší lhát a krást, než pracovat a hájit pravdu.

Protože jsme pro mnohé utopisté, máme oproti jiným politickým uskupením výhodu – k nám se neženou ti, kterým jde o privatizaci veřejné moci, my pro ně totiž nemůžeme být zajímaví. U nás ještě dlouho nebudou mít vyhlídku na žádné posty.

Přesto se chceme veřejně angažovat. Chceme být slyšet, chceme být vidět, chceme ovlivňovat, co ovlivnit půjde. A současně chceme být ovlivňováni těmi, kteří mohou posunout naše myšlení.

Rozhodli jsme se jít po cestě, o které si myslíme, že vede správným směrem a uvítáme na ní každého, kdo po ní bude chtít jít. Ostatně i cesta může být cíl – obzvlášť je-li cesta k cíli tak dlouhá, že se jejího cíle poutník osobně nemusí dočkat.

Přes výše zmíněné je možné, že i revoluce mají své místo na slunci a že i ony pozitivně ovlivňují evoluci jako takovou a činí společnost stabilnější, stejně jako malá dávka viru (očkování) má přispět ke zvýšení obranyschopnosti organismu. Nicméně naší cestou revoluce není – to přenecháme Holešovské výzvě a podobným uskupením.

7839 Comments Read full post »

Privatizace veřejných informací

Posted by admin on February 26, 2013

Počátkem letošního roku se začíná na českém internetu objevovat nový nešvar - privatizace veřejných informací.

Oč se vlastně jedná

Představte si, že zastáváte nějakou funkci ve státním aparátu - na úřadě, v rozpočtové či příspěvkové organizaci. Z titulu své funkce máte nějaké informace, které sice nejsou tajné, ale vy je z nějakého důvodu nesdělíte veřejnosti přímo na tiskové konferenci nebo na webu svého úřadu, ale vypustíte je zadními dvířky - na své soukromé stránce nebo na facebookovém profilu.

Příklad první

Amnestie prezidenta republiky. V. Klaus se o ni zmínil v novoročním projevu, ale podrobnosti zveřejnil na webu klaus.cz a nikoli na webu hrad.cz. Zdánlivě je to nepodstatný detail, ale ve skutečnosti bychom se nad tím měli zamyslet.

Kdyby v prosinci uvedl, že zvažuje v lednu amnestii nebo oznamoval, že vydal novou knihu - a napsal to na web klaus.cz, pak je to v pořádku. Úvahy jedince tam patří, ale podrobnosti k tak závažnému kroku jako je amnestie, měly viset v prvé řadě na webu instituce, kterou V. Klaus zastupuje. On nevyhlásil amnestii jako V. Klaus, vyhlásil ji z titulu své prezidentské funkce.

 

Příklad druhý

Web ČTK (České noviny.cz) a ČT 24 informovaly o gorilí samici Kambě: "Nejstarší gorila pražské zoologické zahrady Kamba dnešní těžký porod přežila, její mládě ale zřejmě ne. Ředitel zahrady Miroslav Bobek na svém facebookovém profilu uvedl, že se gorila probírá z narkózy. Zároveň naznačil, že mládě nepřežilo."

Proč ředitel informuje své přátele na facebooku místo aby použil oficiální cestu? Neřeknu, kdyby byl 100% vlastníkem pražské ZOO, pak ať si informuje koho chce a jakoukoli cestou, ale on vlastníkem pražské ZOO není, je to úředník.

 

Že je to jedno? Není!

Asi bychom se tvářili jinak, kdyby například náčelník generálního štábu armády na svém soukromém webu nebo facebooku oznámil kamarádům, že armáda bude mít v ulicích pražského Žižkova týdenní manévry s ostrou municí, tak ať si dají pozor... Asi bychom nad tím jen tak nemávli rukou, že?

Jistě, je to příklad totálně přitažený za vlasy, ale snad díky němu alespoň někdo pochopil, oč mi v tomto článku šlo.

 

Ať už zastáváte jakoukoli funkci, měli byste být natolik soudní, abyste odlišili, co je soukromá a co veřejná informace a podle toho vybrali správný informační kanál - nejen, že je to slušné vůči těm, kterým tyto informace patří (veřejnosti), ale navíc i praktické - sledovat tisíce úředních webů je jednodušší, než sledovat miliony soukromých stránek a uživatelských profilů. 

6756 Comments Read full post »

Proč se neočkovat...

Posted by admin on February 12, 2013

V těchto dnech koluje po mailech někým upravený článek MUDr. Ludmily Elekové o nevýhodách očkování proti chřipce. Oslovili jsme paní doktorku a dostali souhlas její článek zde publikovat. Publikujeme původní verzi, kterou nám paní doktorka poskytla, za což děkujeme:

Proč se NEočkovat proti chřipce

MUDr.Ludmila Eleková

Dne 11.10.2012 jsem si užila svých pár sekund slávy na čt24. Redaktor mě téměř přepadl (na rozmyšlenou a přípravu jsem měla necelou hodinu) a sliboval nestříhaný cca 6 minutový rozhovor. Velmi jsem váhala, vím, jak to chodí a nakonec jsem souhlasila hlavně proto, že jsem to viděla jako možnost alespoň zkratkovitě prezentovat odlišný názor. Protože o chřipce a očkování proti ní slyšíme každý rok stále totéž. Nakonec se ukázalo, že schopnost rovnocenně prezentovat protichůdné názory není u našich mainstreamových médií dosud dostatečně rozvinutá. Ministr a vakcinolog dostali každý cca 10 minut, mě sestříhali na pár vět.

Proto využívám internet a písemnou formu, abych dostala mezi lidi, to co jsem chtěla říci.

Pro čtenáře dosud příliš neobeznámené s problematikou očkování budou mé názory extrémní. Předem upozorňuji, že na vše, co tvrdím, mám na rozdíl od zastánců očkování vědecké důkazy. Mnohokrát v historii se ukázalo, že převládající názor není správný. Nemusíme chodit daleko, stačí se vrátit do 50.let tohoto století, kdy lékaři propagovali cigarety. Viz www.youtube.com/watch?v=gCMzjJjuxQI. Před necelými 200 lety si lékaři nemyli před operacemi ruce. Na začátku každého pokroku je často jediný člověk, který myslí a vidí jinak. Já nejsem jediná, patřím k menšině lékařů a vědců, kteří začínají pochybovat o očkování. Na medicíně mě samozřejmě učili něco jiného, učili mě to, co dnes říkají v televizi právě zastánci oficiální linie. Musela jsem i díky negativním osobním zkušenostem dojít k jinému názoru a nebyla to lehká cesta.

Takže proč se neočkovat proti chřipce. Podívejme se nejdříve na očkování a pak na chřipku jako nemoc.

1. Především nebylo dostatečně prokázáno, že by účinnost očkování byla taková, aby vyvážila jeho rizika. Metaanalýza různých studií očkování proti chřipce (1) ukázala, že účinnost je kolem 60%. Musíme si toto číslo rozebrat, abychom zjistili skutečnou účinnost pro jednotlivce. Je třeba porovnat riziko nákazy a jeho změnu po očkování. Riziko nákazy pravou chřipkou v epidemii je pro neočkovaného jedince cca 3%. V této studii zjistili, že očkovaní mají riziko cca 1,4%. Vydělením těchto dvou čísel došli k 60%.

Je-li riziko jednotlivce 3% a očkováním se sníží na 1,4%, znamená to, že je třeba očkovat cca 80 lidí, abychom jednoho ochránili před chřipkou. Jinak se tomu také říká number need to treat (NNT) -počet lidí, které je třeba léčit, aby se jednomu pomohlo.

To nevypadá moc impozantně, že? Očkování sníží vaše osobní riziko z 3% jen o 1,4%, ale současně máte 100% jistotu, že vakcína ve vás natropí něco, co nechcete. Každý příjemce léku nebo vakcíny je vystaven nežádoucím účinkům, jen nikdo předem neví, jaké budou.

2. Také nebylo nikdy prokázáno podle standardů evidence based medicine (medicíny založení na důkazech), že by očkování proti chřipce snižovalo celkovou úmrtnost a nemocnost. Můžete si být jisti, že kdyby taková studie existovala, slyšeli bychom o ní z televize. Ani významné výkyvy v proočkovanosti proti chřipce nemají žádný vliv na úmrtnost.

3. Dále, pokud očkování vůbec chrání, pak pouze proti skutečné chřipce. A navíc se musí výrobce při odhadu přicházejících kmenů chřipky trefit. Když se do vakcíny dají kmeny, které se v dané sezóně nevyskytují, může být účinnost očkování prakticky nula. Mnoho lidí se nechá očkovat proti chřipce v mylné naději, že v zimě nebudou nemocní. Jsou pak

překvapeni, že nemocní jsou a dokonce někdy více (proč, to si povíme dále). Lidé si pletou běžné virózy s chřipkou. Existuje více než 200 různých bakterií a virů, které mohou způsobit všechny ty zimní nemoci. Klinicky jsou si podobné, z klinického obrazu nelze určit původce nemoci, ani jestli je to virus nebo bakterie. Právě proto lékaři provádějí vyšetření CRP. Jde-li vám o to, abyste byli v zimě zdraví, musíte udělat úplně jiná opatření, než se nechat očkovat.

4. Nežádoucí účinky očkování. Mohou být skutečně závažné. Pochybovači nechť si přečtou příbalový leták k jakékoli chřipkové vakcíně, podívají se na americký systém hlášení NÚ očkování VAERS https://vaers.hhs.gov/data/index nebo si prostě zadají do internetového vyhledávače „flu shot (nebo vaccine) adverse effect“ nebo „flu shot Guillan Barre syndrome“, „flu shot CFS“, http://www.whale.to/m/flu atd. Připravte se na hororové čtení. Když čtete příbalový leták (a jeho přečtení byste neměli souhlasit s žádným očkováním), všimněte si části NÚ hlášené v postmarketingovém období. Znamená to NÚ, které se objevily při běžném užívání. Pouhé porovnání NÚ zjištěných při klinických studiích a v běžném používání je zarážející. NÚ ze studií jsou prakticky vždy nezávažné, otok a zarudnutí v místě vpichu, mírná bolestivost, nezávažné celkové příznaky apod. V kontrastu s tím jsou v postmarketingovém sledování zjištěny reakce jako poruchy imunitního systému, angioedém, poruchy nervového systému včetně zánětu mozku a míchy, syndrom Guillan-Barré (celkové ochrnutí, GBS), postižení ledvin při vaskulitidě a další. Tento rozdíl ukazuje, že klinické studie před schválením vakcíny nejsou asi moc důkladné. První zaznamenané zvýšení výskytu GBC bylo popsáno v roce 1976, kdy v USA vznikla první hysterie kolem prasečí chřipky a proběhla masivní očkovací kampaň. Vědci dosud nevědí, co GBS po očkování způsobuje, proto je toto riziko reálné i v případě současných vakcín. I když syndrom Guillan-Barré údajně po očkování postihuje jen jednoho člověka z miliónu, je možné, že jeho výskyt je vyšší. Do systému hlášení se dostanou jen případy, kdy vznikne podezření. Pokud ani pacient ani lékař nedojde k názoru, že by potíže souvisely s očkováním, logicky je ani nenahlásí. Oficiální odhady uvádějí, že v systémech hlášení NÚ očkování se objeví 1-10% skutečně se vyskytujících NÚ. Proto všechna čísla, která v systému vidíte, je třeba vynásobit nejméně 10x. Mě osobně spektrum NÚ vakcín proti chřipce docela děsí. Nejvíc mě děsí jejich nepředvídatelnost. Žádný z lidí, kteří utrpěli NÚ po očkování neměli důvod si myslet, že by právě oni měli být obětí.

5. Poslední výzkumy ukazují, že očkování proti jednomu kmenu chřipky může zvýšit náchylnost k jinému kmenu chřipky. Konkrétně se to projevilo v sezóně prasečí chřipky, kdy jedinci očkovaní proti sezónní chřipce měli vyšší riziko, že onemocní pandemickou chřipkou než neočkovaní jedinci. Toto zjištění je v naprostém protikladu tvrzení našich vakcinologů, že očkování proti sezónní chřipce chrání proti pandemické. Tímto prohlášením uklidňovali naši veřejnost v době vrcholící hysterie kolem prasečí chřipky, kdy to vypadalo, že vakcín nebude dost. Ukázalo se, že pravý opak je pravdou. Mechanismus, kterým to lze vysvětlit, je tzv. prvotní antigenový hřích. Jde o uměle vyvolanou toleranci vůči antigenu. Když se předem vytvořené protilátky naváží na složitou částici (virus nebo bakterii), účinkují opačně, potlačují imunitní reakci. Brání tak zbytečnému vybičování tvorby protilátek poté, co byla dosáhnuta jejich dostatečná hladina. Jenže pokud již existující protilátky (např. z předchozího očkování) křížově reagují, ale ne úplně přesně sedí na antigen, pak mají nízkou afinitu k novému antigenu. Protilátky tak potlačí imunitní odpověď a dovolí nákaze se volně šířit. Opakuji -

pravou úlohou protilátek je velmi pravděpodobně potlačit imunitní reakci, nikoli ji zajistit! Vypadá to, že celá teorie očkování stojí na špatném předpokladu.

Přestože jsme strašeni chřipkou, jako by ohrožovala každého, skutečností je, že pravděpodobnost, jestli vůbec onemocníme, jak vážná bude nemoc a jestli se uzdravíme nebo umřeme, určuje mnoho faktorů, které vakcinologové vůbec neberou v úvahu. Prostě chtějí naočkovat všechny, aby to některé ochránilo. Přestože naprostá většina lidí si s chřipkou nemusí dělat starosti. Je třeba ale vědět, jak se před ní chránit a jak ji léčit. Každá viróza není chřipka. Lidé přicházejí do ordinace s banálními virózami a říkají „mám chřipku“. Nemají, kdyby ji měli, velmi pravděpodobně by do ordinace vůbec nedošli. Chřipka vás překvapí náhle, může se stát, že odcházíte z práce v plném zdraví a za hodinu jste zchváceni v posteli s horečkou kolem 40C. Chřipka se prakticky nedá přechodit, doslova vás uzemní, člověk má problém dojít na záchod. A když byste se ji snažili přecházet, skutečně si zahráváte se životem. Statistiky úmrtnosti jsou na nic, pokud z nich nelze vyčíst, o jaké nemocné šlo. Protože riziko onemocnění a/nebo úmrtí na chřipku se liší od jedince k jedinci, od prakticky 0% po téměř 100%. Takže co dělat, abyste si snížili riziko, že chřipku (a jiné virózy) dostanete a jak ji léčit, abyste si zvýšili šance na rychlé uzdravení.

* Nemoc nepřecházejte. Z dlouhodobého hlediska se vám bohatě vyplatí zůstat první dny v posteli. Nemoc se nehodí nikdy, neřešte, co nestihnete. Chřipku je obtížné přechodit, člověku je fakt špatně, ale někteří nepoučení se naládují léky a vydají se budovat kapitalismus. Nedělejte to, mohli byste zemřít nebo si velmi poškodit zdraví.

* Nesrážejte horečku, pokud ji máte. Horečku máte proto, že ji potřebujete, vyrábí ji vaše tělo a vyrobí ji tak vysokou, jak je nutné. Horečka zvyšuje aktivitu imunitního systému a činí vaše tělo nehostinným pro viry a bakterie. Zejména nepoužívejte paracetamol (Paralen, Coldrex, abych jmenovala ty nejznámější výrobky). Mechanismus použití paracetamolu je takový, že snižuje imunitní odpověď. Paracetamol nemá žádný vliv na viry nebo bakterie, těch je v těle pořád stejně, jen si jeho použitím vypnete obranyschopnost. Studie potvrzují, že užití léků na horečku prodlužuje nemoc, zvyšuje riziko komplikací a úmrtí (2,3). Je to logické a nechápu, proč se na to musejí dělat studie. Vyplývá to z jeho mechanismu účinku, který by každý lékař měl znát. Nechápu, proč lékaři pacientům rutinně doporučují léky, které jim sníží šanci na uzdravení a dokonce zvýší riziko úmrtí. Ve světle těchto poznatků je třeba hodnotit statistiky úmrtnosti na chřipku u seniorů. Senioři se obecně špatně stravují, mají slabší imunitu a tendenci brát na všechno léky. Paracetamol při chřipce pro ně může být skutečně hřebíkem do rakve. Protože svým pacientům paracetamol zakazuji, mám možnost porovnat vývoj nemoci u těch, kteří ho neberou s těmi, kteří si ho vezmou (než jim to vysvětlím). Nikdy jsem neviděla takovou tu vleklou únavu a vyčerpanost u člověka po chřipce, který si nesrážel teplotu. Já osobně jsem měla v životě několikrát chřipku, vždy s horečkou ke 40C, nebylo to ani trochu příjemné, ale do týdne po poklesu teploty jsem byla fit. Všichni pacienti, kteří byli týdny až měsíce po chřipce nebo viróze unavení, jako vybití, byli lidi, kteří se cpali paralenem „aby byli dřív zdraví“. Naletěli reklamě, která ale nelže – dobře se na ni podívejte. Reklama na Coldrex neříká ani slovo o vlivu na infekci, ani slovo o léčení, říká otevřeně – potlačuje příznaky chřipky. Nic víc. Problém je, že běžný nepoučený člověk neví, co potlačení vlastně znamená a co si tím způsobí.

* Použijte prostředky, které imunitu posílí. Tyto prostředky je vhodné používat preventivně, nejen při nemoci.

* Zdravá strava. Naprostá většina populace (cca 90%) má nedostatek vitamínů a antioxidantů. Vím to, protože to měřím, kdyby někdo pochyboval, může se podívat na toto video http://www.youtube.com/watch?v=rX4oxxGWi_8. Měří se tam množství těchto látek v těle: lykopen, karotenoidy, lutein, zeaxanthin a další. Všechno jsou to látky, které běžně přijímáme (nebo bychom měli) v potravě. Pokud jíte dostatek zeleniny a ovoce obsahující tyto látky, automaticky do sebe dostáváte i vitamín C. Moje výsledky měření jsou velmi podobné tomu, co zjistil dr. Oz. Chcete-li být imunní vůči nemocem, konzumujte denně nejméně 600g zeleniny a 3 kusy ovoce. Můžete i více, ideální je, aby zelenina tvořila 50-70% všeho, co sníte. Omezte cukr, tlumí imunitu. Jezte čerstvou, kvalitní stravu, neohřívejte si předpřipravená jídla v mikrovlnce, omezte aditiva, chemii apod. Jezte kyselé zelí, je dobrým zdrojem vitamínu C a také probiotika, které příznivě ovlivňují imunitu.

* Vysoce účinný proti chřipce je vitamín D. Toho máme také málo. Měřila jsem cca 100 pacientů na konci zimy a normální hladinu jich měli jen 3. Tj. 3%. Dokonce i ti, kteří byli předchozí léto u moře, na jaře měli nízké hodnoty. Zásoby vitamínu D z léta vydrží max. 3 měsíce, což může být jedním z důvodů, proč chřipkové epidemie přicházejí nejvíce až po vánocích. Vitamín D lze snadno doplňovat ve formě výživových doplňků, nebo jako rybí tuk. Na rozdíl od očkování vás chrání proti všem infekčním nemocem, nejen chřipkou, také vás chrání před rakovinou a jinými nemocemi, nemá vedlejší účinky, jen obtížně se jím lze předávkovat. Za bezpečné jsou považované dávky kolem 5000IU pro dospělého. Kojenec dostává během prvního roku života 500IU, což odpovídá 5000-10000IU pro dospělého.

* Když už půjdete do lékárny pro nějaké léky, musíte vědět, o co požádat. Když budete chtít něco „na chřipku“, velmi pravděpodobně vám nabídnou Coldrex nebo něco podobného. Důvody jsou jednoduché. Lékárna prodává léky a chce na nich vydělat. Na Coldrexu vydělá víc než na obyčejném paralenu, který by vám koneckonců udělal stejnou „službu“ za desetinu ceny, vydělá na něm víc než na homeopatikách a bylinném čaji. Takže požádejte o něco na podporu imunity při infekcích. Možností je mnoho: homeopatika, od běžného Oscillococcina po individuálně vybrané léky, echinacea v různých podobách, megadávky vitamínu C (nejméně 5 g denně, ideálně až 10g denně – do dávky, která vám začne způsobovat průjem, pak lehce uberte), vitamín D, betaglukany, bakteriální lyzáty (Preventan, GS Imunostim apod.). Všechny tyto prostředky vám pomohou v boji s infekcí, nepodrazí vám nohy jako paracetamol. Nebude vám sice hned tak dobře jako po paracetamolu, ale zato se rychleji uzdravíte a po uzdravení nebudete trpět vleklou únavou.

Názory ve prospěch očkování jsou nyní v médiích na denním pořádku. Znáte je. Předložila jsem vám odlišný názor, proč je lepší se neočkovat a jak si s nemocí poradit. Porovnejte to, posuďte vědecké důkazy, vyhodnoťte si riziko pro sebe osobně. Pak se sami rozhodněte.

1. Osterholm MT et al, Efficacy and effectiviness of influenza vaccines: a systemic review and meta-analysis. Lancet infect dis, 2012, 12(1), 36-44

2. Ahmady AS, Samadi AR, The adverse effects of antipyretics in measles, Indian Pediatr, 1981, 18:49-52

3. Witsenburg BC, Measles mortality and therapy, Journal of Antroposophical Medicine, 1987, 4(1):26-27

5296 Comments Read full post »

Podpisy a zase ty podpisy

Posted by admin on January 29, 2013

Ač neradi, musíme sebekriticky přiznat, že se nám příliš nedaří ve shánění podpisů pod zakládací petici. Pravdou je, že neobíháme náměstí ani ulice, spíš oslovujeme lidi, kteří přijdou za námi.

Vznikla tak celkem pestrá paleta míst, odkud autoři podpisů pocházejí. Nejde z daleka jen o plzeňáky - i když jejich podpisů máme nejvíce - ale i o obyvatele dalších 26 obcí ČR a to nejen z Plzeňského kraje a Prahy, ale také z Jihočeského, Karlovarského, Středočeského a Ústeckého kraje - a to nás těší.


mapa_podpisu.jpg

821 Comments Read full post »

Nechceme hloupě CORSOvat!

Posted by zlom on January 10, 2013

S blížícím se termínem volby prezidenta, které je v Plzni spojené s všelidovým hlasováním o výstavbě obchodního domu Corso, roste aktivita na obou stranách tábora a hemží se různé „Co kdyby“ v souvislosti s otázkou referenda:  „Souhlasíme s tím, aby město Plzeň bezodkladně podniklo veškeré kroky v samostatné působnosti, aby nemohlo dojít k výstavbě obchodního zařízení na místě Domu kultury Inwest?“

Zatímco organizace Plzeňané se na stránkách www.anoproplzen.cz rozhodla vysvětlit informace předkládané veřejnosti a působí zde jako informační portál lidí a pro lidi, kterým není stále ještě úplně všechno jedno, společnost Amádeus Real, a.s. oproti tomu předkládá katastrofické vize, když se obchodní dům nepostaví, a naopak ukazuje na světlé zítřky, pokud ano. Vedení města je skromnější co se prezentace, letáku i hrozících finančních ztrát týče, nicméně snaží se lidi přesvědčit k témuž jako společnost Amádeus Real: Nedělejte nám a sobě problémy, když už je to domluvené, stejně s tím nikdo nic nezmůže.

A s tím my nesouhlasíme! Uspořádání referenda je jasným oznámením vedení města, že se tu děje něco, s čím již zásadně nesouhlasí velká část občanů, a že s tím něco dělat lze. Můžeme mít výhrady k oběma stranám hlasování, neboť ve svých vyjádřeních předkládají některé informace, které v současné chvíli asi nelze z pohledu běžného občana jasně vyhodnotit, ale něco je z vývoje situace přeci jen jasné: lidé nejsou tak líní a hloupí, jak se zdá, a občas si dovedou i dupnout, když se jim něco nelíbí.

V tomto případě se i nám do budoucna zdá naše město hezčí a lepší bez obchodního centra Corso.

9 Comments Read full post »